Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z życia domu opieki

 

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń na naszym profilu na Facebooku

https://www.facebook.com/DomSenioraBryza

 

Wielkanoc

W tym roku w Wielką Sobotę nie było tradycyjnego święcenia pokarmów, sami poświęciliśmy koszyczek wielkanocny.
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w najbliższym gronie. Mieszkańcy i personel Domu Seniora Bryza.


 

 Walentynki

Z okazji Dnia Świętego Walentego, w Domu Seniora Bryza, miał miejsce spektakl w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bojanie. W specjalnie przygotowanym na tę okoliczność programie, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne. Wspaniały spektakl został przyjety z ogromnym entuzjazmem, a nasi Seniorzy czekają na kolejne odwiedziny.


 

 Koncert noworoczny

Koncert piosenki świątecznej i noworocznej, naszych Seniorów odwiedziły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bojanie. Mieliśmy okazję podziwiać ich popisy wokalne i grę na instrumentach. Swoim występem sprawili naszym Seniorom ogromną radość.


 

 Koncert kolęd

Koncert noworoczny z udziałem Orkiestry Retro Band z Gdyni. Muzycy najpierw wykonywali piękne, polskie kolędy i pastorałki. W dalszej części koncertu, zespół zaprezentował się w repertuarze rozrywkowym.


 

 Wspólne kolędowanie

Jak co roku, w grudniu, odbył się wspólny koncert kolęd. Gośćmi naszego domu byli Seniorzy z zaprzyjaźnionego gdyńskiego klubu seniora.


 

 Pieczenie ciasteczek

Aby zapanowała świąteczna atmosfera nie może zabraknąć słodkich wypieków, a wspólne pieczenie ciasteczek, to rownież doskonała okazja do rozmów i żartów.


 

 Mikołajki

Dziś w Domu Seniora Bryza było uroczyście i bardzo wesoło. Wszyscy włączyli się ochoczo do wspólnej mikołajkowej zabawy. Każdy otrzymał słodki upominek. Dziękujemy Święty Mikołaju, do zobaczenia za rok 🙂


 

 Przygotowania do świąt

W naszym domu opieki zagościła na dobre świąteczna atmosfera. Przygotowania do świąt w pełni.


 

 Andrzejki

Seniorzy Domu Seniora Bryza, jak co roku, bawili się na imprezie andrzejkowej przy muzyce na żywo. Na zdjęciach fotorelacja z wydarzenia.


Spotkanie z Józefem Roszman

Spotkanie z kaszubskim gawędziarzem Józefem Roszmanem- mistrzem harmonijki i animatorem kultury. Artysta zaprezentował tradycyjne pieśni i instrumenty kaszubskie przy akompaniamencie akordeonu.


 Rozbójnicy Europy

Nasie Seniorzy mieli przyjemność uczestniczyć w prelekcji pt.”Rozbójnicy Europy”. Spotkanie poprowadził aktor i podróżnik Pan Grzegorz Królicki, który w barwny sposób opowiadał nam o Wikingach, Wilhelmie Tellu oraz o naszym rodzimym rozbójniku Janosiku.


 

 Koncert Orkiestry Retro Band

Niezwykłe wydarzenie muzyczne na długo pozostanie w pamięci naszych Seniorów. Zespół złożony z instrumentalistów, wokalistów oraz chóru „Retro Band” zaprezentował znane, stare, polskie przeboje.


 

 Koncert Klub Seniora Redłowo „Słońce”

Mieliśmy zaszczyt gościć w Bryzie Seniorów z Klubu Seniora Redłowo „Słońce” z repertuarem znanych dawnych polskich przebojów.


 

 Koncert Tomasza Żółtko

W naszym Domu Opieki mieliśmy przyjemność gościć znakomitego muzyka, autora tekstów, kompozytora, poetę i publicystę Tomasza Żółtko, znanego z takich utworów jak „Kochaj mnie i dotykaj”, „Dopóki się wyprawiam” czy też „Przebaczenie jest jak tlen”.


 

 Urszula Pozańska dla seniorów

Mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu Seniora Urszulę Pozańską, solistkę i autorkę tekstów, laureatkę konkursów wokalnych „Ocalić od zapomnienia” z piosenką Ireny Jarockiej, „Odpływają Kawiarenki” oraz konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu” z finałem w Gdańsku, należącą do grupy „Team Talent”, laureatką nagrody Związku Artystów Scen Polskich ZASP w Gdańsku. Urszula Pozańska jest między innymi wieloletnią wokalistką Zespołu Pieśni i Tańca w Gdyni, prezesem zespołu wokalno instrumentalnego „Gdyńska Bryza” oraz sopranistką najstarszego na pomorzu, ponad 40 osobowego Rumskiego Zespołu Śpiewaczego pod wezwaniem św Cecylii.


 

 Koncert kolęd


 

 Spektakl „W poszukiwaniu Mikołaja”


 

 Świąteczne pieczenie pierników


 

 Mikołajki w Domu Seniora


 

 Zabawa Andrzejkowa


 

 Spektakl „Spełnione marzenia”

Po raz kolejny gościli u nas artyści z krakowskiego teatru Galana. Tym razem, z okazji nadchodzącego święta 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, aktorzy przenieśli naszych seniorów w dwudziestolecie międzywojenne spektaklem „Spełnione marzenia”. W repertuarze znalazły się zarówno pieśni patriotyczne, piosenki okresu dwudziestolecia międzywojennego, odrobina humoru i miłosne perypetie bohaterów. Spektakl wprowadził naszych mieszkańców w wyjątkowy nastrój.


  

 Grill

W dniu 2 sierpnia po raz kolejny zorganizowaliśmy grilla. Dopisała nam pogoda, a nasi seniorzy mieli okazję zjeść potrawy przygotowane z rusztu.


 

 Koncert szantowy

W dniu 28 lipca w naszym Domu Seniora odbył się „Koncert Szantowy”. Dzięki ładnej pogodzie, mieliśmy możliwość zorganizowania go na tarasie Domu Seniora. W przerwie koncertu odbył się słodki poczęstunek. Dziękujemy zespołowi za miło spędzony czas.


 Dzień pizzy

28 czerwca w naszym Domu Seniora odbył się „Dzień pizzy”. Dzięki temu, że była piękna pogoda, zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu. Wszyscy mieszkańcy samodzielnie wykonali małe pizze, które następnie upiekła nasza pani kucharka. Własnoręcznie zrobione pizze wszystkim bardzo smakowały. Nasi Seniorzy nie mogą się już doczekać następnego „Dnia pizzy”:)


 Spektakl „Uśmiech prawdziwy”

25 czerwca nasi mieszkańcy obejrzeli spektakl „Uśmiech prawdziwy”. Artyści zaprezentowali się w najbardziej znanych fragmentach poezji Aleksandra Fredry.Nasi Seniorzy mieli okazję przypomnieć sobie jego twórczość i świetnie się bawić przy zabawnych i ponadczasowych tekstach.


 Grill

13 czerwca rozpoczęliśmy w naszym Domu Seniora sezon grillowy. Pomimo tego, że dzień był dosyć chłodny, nasi Seniorzy nie zawiedli i zasiedli na dworze do przyrządzonych z grilla przysmaków. Już na lipiec planujemy następnego grilla:)


 Występy Miejskiego Klubu Seniora Słońce

5 czerwca mieliśmy okazję podejmować gości z Klubu Seniora „Słońce” Gdynia Redłowo. Okazją do spotkania był występ artystyczny, przygotowany specjalnie dla mieszkańców naszego Domu Seniora. W przedstawieniu przeplatały się znane i lubiane piosenki oraz skecze. Zarówno nasi Seniorzy, jak i goście świetnie się bawili. Teraz oczekujemy na ponowne odwiedziny.


 Występy Miejskiego Klubu Seniora Witomino

W maju po raz kolejny mieliśmy okazję gościć Miejski Klub Seniora „Witomino”. Panie przyjechały do nas z występem artystycznym grupy wokalnej oraz tanecznej. Usłyszeliśmy dawne przeboje, które nasi Seniorzy pamiętają ze swoich młodzieńczych lat, i do których zawsze z sentymentem wracają. Zespół taneczny mogliśmy obejrzeć w kilku ekspresyjnych i wykonanych z ogromnym wdziękiem układach tanecznych. Dzięki temu, że pogoda nam dopisała, impreza odbyła się pod gołym niebem, gdzie również odbył się słodki poczęstunek.


 Wizyta Harcerzy

Nasz Dom Seniora odwiedzili szczególni goście. Dzięki wizycie harcerzy, nasi mieszkańcy mieli okazję przypomnieć sobie swoje młodzieńcze czasy. Na środku świetlicy zapłonęło sztuczne ognisko, były piosenki harcerskie przy akompaniamencie gitary oraz opowieści o harcerstwie dziś i kiedyś.


 Spektakl Piraci

Artyści Agencji Art Galana odwiedzili nasz Dom Seniora ze spektaklem „Piraci’. Występ w żartobliwy sposób traktował o piratach, tych na morzu, i tych…drogowych. Artyści wykonali wiele znanych i lubianych piosenek. Na szczególne uznanie zasługują nasi Seniorzy, którzy aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu.


 Bal karnawałowy

W lutym, jak co roku w karnawale, nasi Seniorzy świetnie się bawili. Była muzyka na żywo, taniec, śpiew i słodki poczęstunek.


 Spektakl „Tylko we Lwowie”

Nasi mieszkańcy obejrzeli spektakl pod tytułem „Tylko we Lwowie”. Dowcipne dialogi i piosenki tematyczne, spotkały się z ciepłym przyjęciem widowni, która aktywnie uczestniczyła w przedstawieniu.


 Jasełka

Tradycyjnie, jak co roku, dzieci z Parafii Koleczkowo, odwiedziły naszych Seniorów z przedstawieniem jasełkowym. Na szczególne uznanie zasługuje oprawa muzyczna – pięknie zaśpiewane i zagrane przez dzieci kolędy i pieśni.


 Pieczenie pierników

W Domu Seniora Bryza przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w pełni. Nasi mieszkańcy własnoręcznie przygotowywali do wypieku, a następnie ozdabiali pierniki. Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Piotra Paszkowskiego ze „Strefa Aktywna”.


 Koncert kolęd


Zaprzyjaźniony Miejski Klub Seniora z Gdyni Redłowa „Słońce”. Grupa wokalna Klubu Seniora, wprowadziła nas w świąteczny nastrój pięknym koncertem kolęd. Dla mieszkańców naszego Domu Opieki była to również okazja do miłych pogawędek przy kawie i ciastku.


 Wspólne lepienie pierogów

Mieszkańcy naszego Domu Seniora, uczestniczyli we wspólnym lepieniu pierogów ruskich. Wspaniałe ciasto oraz farsz, przygotowały nasze Panie Kucharki, a nasze Seniorki wykazały się niezwykłą wprawą w trudnej sztuce lepienia pierogów. Efekty wspólnej pracy okazały się wyśmienite, a wszyscy mieszkańcy naszego Domu Opieki, mieli okazję zjeść pyszne pierogi ruskie, z okrasą z boczku i cebulki.


Spektakl „Początek Dobrej Nowiny”

Mieszkańcy naszego Domu Seniora Bryza, mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu artystów „Agencji Artystycznej Galana”, pod tytułem „Początek Dobrej Nowiny”. Świetna oprawa aktorska oraz muzyczna fragmentów Pisma Świętego, spotkały się z dużym uznaniem naszych Seniorów.


Przedstawienie „Zdrówko”

24 października w naszym Domu Opieki – „Dom Seniora Bryza w Koleczkowie” nasi mieszkańcy mieli przyjemność obejrzeć spektakl pod tytułem „Zdrówko”. Tematem przewodnim przedstawienia był potraktowany z dużym przymrużeniem oka temat „diety cud” i tzw. „zdrowego odżywiania”.


Spotkanie z alpakami

29 września odbyły się w naszym Domu Seniora Bryza zajęcia w ramach zooterapii. Naszymi gośćmi były ALPAKI z Gospodarstwa Agroturystycznego „Alpaki na Kaszubach”. Mieszkańcy mieli możliwość głaskać karmić oraz prowadzić na smyczy te piękne i przyjazne człowiekowi zwierzęta. Spotkanie sprawiło wiele radości naszym Seniorom.

 


Senioriada

Po raz kolejny nasz Dom Opieki stał się miejscem współzawodnictwa dwóch wspaniałych drużyn, złożonych z naszych mieszkańców. Drużyna Orłów starła się z drużyną Sokołów. Wśród konkurencji znalazły się: podawanie szarf i ringów kijkami, podaj „cegłę”, przelewanie wody na czas oraz slalom. Obydwie drużyny za ogromne zaangażowanie zostały nagrodzone pucharami, a wszyscy zawodnicy otrzymali słodki podarunek. Zwieńczeniem  senioriady był wspólny grill.


Piosenki (nie)zakazane

Piątkowe popołudnie w naszym Domu Opieki umiliły występy artystów ze spektaklem „Piosenki (nie)zakazane”. W repertuarze znalazły się piosenki mniej i bardziej znane, między innymi Wojciecha Młynarskiego.


Grill

Korzystając z ładnej, letniej pogody, rozpoczęliśmy w naszym Domu Seniora sezon grillowy. Wszyscy z wielkim apetytem zjedli przygotowane na grillu potrawy. Była to kolejna okazja, aby we wspólnym gronie spędzić popołudnie na świeżym powietrzu.


Wizyta dzieci z przedszkola w Bojanie


Gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Jana Pawła II w Bojanie. Dzieci wystąpiły w autorskim przedstawieniu specjalnie przygotowanym z okazji Świąt Wielkanocnych.


Pieśni ludowe w wykonaniu Miejskiego Klubu Seniora Redłowo „Słońce”


W Naszym Domu Opieki gościliśmy Klub Seniora „Słońce” z Gdyni Redłowa. Oprócz umiejętności wokalnych, zespół zaprezentował również umiejętności aktorskie, prezentując fragmenty wierszy. Nasi Seniorzy chętnie przyłączyli się do wspólnego śpiewania. Zwienczeniem spotkania był poczęstunek oraz rozmowy przy kawie i herbacie.


Odwiedziny Biskupa

W Domu Seniora Bryza gościliśmy Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej – Zbigniewa Zielińskiego. Godzinne spotkanie Ksiądz Biskup poświęcił na pełną refleksji rozmowę z podopiecznymi domu opieki, przeplataną wesołymi anegdotami. Spotkanie wypełniły wykonywane przez mieszkańców domu seniora pieśni religijne oraz wspólna modlitwa. Spotkanie z Księdzem Biskupem dostarczyło wiele emocji i wzruszeń naszym mieszkańcom.


Przedstawienie „Biblijne Opowieści o Królestwie”

Mieszkańcy domu opieki obejrzeli spektakl „Biblijne Opowieści o Królestwie”. Widowisko, opowiedziane przez dwójkę aktorów (Mariusza Kozubka i Piotra Solorza) to 45-minutowa podróż w świat słowa, muzyki i przedmiotów. Autorzy skoncentrowali się na faktach z życia Chrystusa i znanych fragmentach przypowieści biblijnych. Słowu towarzyszyła muzyka wykonywana na tradycyjnych instrumentach (skrzypce, flet). Spektakl idealnie wpisał się w okres Wielkiego Postu.


Walentynki

W naszym domu opieki obchodziliśmy Walentynki. Były balony w kształcie serc, słodki poczęstunek i konkursy tematyczne.


Bal karnawałowy

Jak co roku w karnawale, nasi Seniorzy świetnie się bawili. Była muzyka, taniec, śpiew, słodki poczęstunek oraz zabawne stroje.


Klub Seniora Witomino – Spotkanie świąteczne 


JasełkaŚwięta w Domu Seniora


Świąteczne wypieki Seniorów


Przedstawienie „Nasza Wiligilia”


Zajęcia rehabilitacji w Domu Seniora Bryza


Andrzejkowa terapia zajęciowa


Koncert andrzejkowy


Występ grupy wokalnej Klubu Seniora Witomino


Senioriada


Festyn


Koncert piosenki żeglarskiej


Teatr krakowski z przedstawieniem „Kobietki”


Karnawał  w domu oopieki


Wieczór z kolędą


Spektakl „W bacówce” z udziałem naszych Seniorów


Terapia zajęciowa


Spektakl  teatru „Art Metanoia”


Wspólne grillowanie