Lokalizacja

Lokalizacja Domu Seniora Bryza
Wyświetl większą mapę

Dom Seniora Bryza posiada wyjątkową lokalizację.

Dom Seniora Bryza mieści się w pasie nadmorskim Morza Bałtyckiego, co sprawia, że panujący tutaj klimat pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Malownicza okolica wśród nadmorskich lasów, liczne ścieżki spacerowe czynią to miejsce wyjątkowym.

Nasz Dom Seniora sąsiaduje z nadbrzeżnymi lasami, umożliwiając tym samym spacery nad morze. W najbliższej okolicy znajdują się jeziora, rezerwat Borów Bażynowych i najatrakcyjniejsze w Polsce tereny turystyczne. Nieopodal Domu Seniora (około 50m) znajduje się zabytkowy kościół z XIV wieku, w którym regularnie odprawiane są msze oraz pozostałości zespołu pałacowego.

Dla potrzeb naszych Seniorów urządziliśmy piękny ogród na powierzchni ponad 0,6 ha. Znajdują się w nim wysokie drzewa, rozłożyste krzewy, ścieżki spacerowe, altanka, miejsce na grilla i ognisko, a przed budynkiem przestronny taras. Wszystko to zachęca do wypoczynku i spacerów na świeżym powietrzu.

Osieki Lęborskie – to stara Kaszubska wieś, leżąca w pasie nadbrzeżnym Morza Bałtyckiego, zaledwie 30 minut drogi od Wejherowa (województwo pomorskie). Osieki Lęborskie położone są w sąsiedztwie rezerwatu przyrody Choczewskich Cisów, które to prawdopodobnie w 1868r zostały wprowadzone sztucznie do lasów sosnowych, zapewniając tym samym niepowtarzalny mikroklimat.

W okolicy znajdują się liczne obszary ochrony zakwalifikowane do Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000. Do przebywania w tym rejonie zachęca również nieskażone morskie powietrze z dużą zawartością jodu.

Dom Opieki Bryza

Logo Domu Opieki – Dom Seniora Bryza